Kervan Organizasyon, Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sünnet düğünü organizasyonları, hem erkekliğe ilk adımı atacak çocuğumuz hem de bizler için son derece önemli ve daima güzellikler ile hatırlanacak bir etkinliktir. Bu önemli günde sizlere tecrübeli kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile çeşitli hizmetler sunuyoruz.

Sünnet Düğünü Videosu :

Sünnet Düğünü Organizasyonu için süsleme, ekip ve malzeme temini, animasyon ve eğlence gösterileri gibi hizmetler ile İstanbul ve yurt genelinde hizmetinizdeyiz.

İstanbul Sünnet Organizasyon Firmaları arasında fiyat ve kalite farkını ortaya koyan firmamız, bu alanda birçok organizasyon düzenleyen tecrübeli ve dinamik ekibi ile sizlerin hizmetinizde.

Sünnet Düğünü Fiyatları:

– Sünnet Düğünü Paketi-1:

Kral tahtı ve yeniçeri askerleri, balon süsleme paketi, volkan-konfetiler ve animatör palyaço: 1.000 TL

– Sünnet Düğünü Paketi-2:

Paket-1 içeriğinin tamamı ve buna ek olarak; pamuk şekeri, patlamış mısır arabası, macuncu, şerbetçi, sihirbaz-jonglör gösterisi, karagöz hacivat gösterisi, Nasreddin Hoca gösterisi vb. bunlardan herhangi biri:1.300 TL

SÜNNET DÜĞÜNÜ ORGANİZASYONU KAPSAMINDA SUNDUĞUMUZ HİZMETLER VE DETAYLARI

Sünnet tahtı ve yeniçeri seremonisi:  Sünnet çocuğumuz mehter marşı eşliğinde, dört adet yeniçeri askeri tarafından taşınan büyük ve görkemli sünnet tahtının üstünde taşınarak sünnet alanına getirilir ve çocuğumuz sünnet düğünü alanında gezdirilerek davetliler selamlanır ve sünnet çocuğu davetlilere alkışlattırılır.

Daha sonra sünnet tahtı uygun bir alana koyularak volkan ve konfeti gösterisi gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra takı töreni başlar ve bitene kadar yeniçeri askerleri tahtın dört bir yanında bekler. Sünnet düğününün  sonuna kadar taht bu alanda durabilir.

Sünnet Düğünü Süslemeleri: 

Sünnet düğünü organizasyonları için sünnet konseptine uygun balon süslemeleri, masa ve sandalye süslemeleri, masa üstü süslemeler, sünnet süsleri ile alan ve masa dekorasyonu.

Sünnet düğünü eğlenceleri: Sünnet düğünü organizasyonlarında çocuklarımız ve yetişkinler için birbirinden eğlenceli gösteriler.

Sünnet düğünü organizasyonu için masa sandalye süsleme ve giydirme: 

Tutmuş olduğunuz sünnet düğünü mekanında masa ve sandalye giydirme mevcut değil ve ya hoşunuza gitmediyse sünnet düğünü konseptine uygun masa ve sandalye süslemeleri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sünnet düğünü balon süsleme:

Sünnet çocuğunun adının yazdığı jumbo balon ağaçları, kapıya balon takı, balondan nazar boncuğu (1.5 metre çapında) sünnet alanının çiçek balon papatyalarla süslenmesi

Volkan ve konfeti show: Sünnet çocuğunun giriş merasiminde, sünnet düğünü pastası kesilirken, ilk danslar esnasında volkanların yakılıp konfetilerin patlatılması.

Sünnet tahtı kiralama: Döşemeleri çeşitli renklerde gösterişli büyük kral tahtı, padişah tahtı görselliğinde sünnet tahtı.

Mehter takımı ve mehteran gösterisi: Profesyonel mehteran takımı tarafından sünnet organizasyonları için mehteran konseri.

İkram Arabaları: Pamuk şekeri, pop corn (patlamış mısır), Osmanlı macunu, Osmanlı şerbetçisi.

Masa ve sandalye kiralama: Kendinize ait bir bahçede ve ya herhangi bir alanda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz sünnet daveti organizasyonları için ekipman ve masa sandalye kiralama hizmetlerimiz mevcuttur.

Sünnet düğünü için palyaço gösterileri ve gösteri hizmetleri:
– Sihirbaz gösterisi
– Palyaço ve kostümlü masal kahramanları animasyonları
– Kukla gösterisi
– Karagöz – Hacivat gösterisi
– Nasrettin Hoca gösterisi
– Semazen gösterisi

Fotoğraf ve video çekimi.
Ses ve ışık sistemi kurulumu DJ Hizmeti.
Profesyonel orkestralar, Müzisyen temini, Fasıl ekipleri, İlahi ve tasavvuf sanatçıları.

Sünnet düğünü organizasyon yeri danışmanlığı ve anlaşmalı mekanlar.

Sünnet düğünü organizasyonu nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeli ve neler yapmalı? Sünnet düğünü organizasyonları için pratik ve faydalı bilgiler: 

Sünnet düğünü davetinizi gerçekleştireceğiniz alan için seçiminizi yaptıktan sonra diğer tüm detaylar için sünnet düğünü ekipmanları, süslemeleri ve sünnet düğünü eğlenceleri hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Sünnet düğünü davetleri yetişkin davetliler kadar çocuklarımızın da en güzel şekilde ağırlanması ve eğlenmelerini sağlamamızı gerektiren davetlerdir. Bundan dolayı sünnet organizasyonu planında sünnet çocuğu ve minik arkadaşlarının doyasıya eğleneceği, unutamayacakları hep güzelliklerle hatırlayacakları unsurlara, sünnet düğünü eğlencelerine, yeniçeri askerleri ile sünnet çocuğunun sünet tahtı ile giriş merasimine, sünnet düğünü ikramlarına ve özellikle balon süslemelerine yeterince yer verilmelidir.

Bu hizmetleri alacağınız firmayı ve düğünün yapılacağı mekanı seçerken özen göstermeli, yetişkinler kadar çocuklarımızın da ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıyız.

Düğün günü moralinizi bozacak kötü sürprizlerle karşılaşmamak için sünnet düğünü organizasyonunuzu düzenleyecek firmayı özenle seçmeli, sünnet organizasyonu firmasıyla koordineli çalışmalı, mümkünse alacağınız hizmetleri ve kullanılacak ürün ve materyalleri birebir görmelisiniz.

Önemle hatırlatmak isteriz ki bazı müşterilerimizin “merdiven altı organizasyon firmaları” diye adlandırılan sünnet düğünü organizasyon firmaları tarafından çeşitli şekillerde mağdur edildiklerini üzülerek duymaktayız.

Böyle üzücü durumlarla karşılaşmamak için hizmet alacağınız sünnet düğünü organizasyon şirketini özenle seçmeniz gerektiğini, gerekli sözleşmeleri yapmanızı tavsiye ettiğimizi tekrar hatırlatmak isteriz.

SÜNNET DÜĞÜNÜ VE SÜNNET GELENEĞİ

Erkek çocukların buluğ çağına girmeden sünnet edilmeleri, tüm İslam ülkelerinde dinsel bir gerektir. Maddi durumu yerinde olanlar kendi çocukları ile birlikte fakir çocukları da sünnet ettirirler ve hepsine birden sünnet kıyafetleri alıp sünnet düğünü yaptırırlardı.

Sünnet düğünü sünnetten bir kaç gün önce başlar, çocuk sünnet kıyafetleri giydirilip gezdirilirdi. Sünnet kıyafetleri için iki önemli aksesuar, başa giyilen takkesi ve çapraz olarak elbisenin önüne takılan “Maşallah” yazılı kumaş şerittir. Sünnet düğünü olacak çocuk bir hafta önce akraba ve eş dosta götürülerek el öptürülür ve sünnet davetiyesi bırakılır.

Sünnet düğünü davetiyesi özenle seçilir. İstanbul’da çocuğun sünnet düğünü öncesi Eyüp Sultan’a götürülmesi, ailenin durumu uygunsa kurban kesilmesi bugün de rastlanan bir gelenektir.

Anadolu’nun hemen her yöresinde sünnet “ilk mürüvvet olarak kabul edildiğinden ailenin durumuna göre küçük bir tören ya da sünnet düğünü yapılır.

Sünnet çocuğuna düğüne katılanlar çeşitli armağanlar verir ya da yastığının altına para koyarlar.

Bugün sünnet düğünü özellikle büyük kentlerde değişik bir nitelik kazanmıştır. Sünnet düğünü için çeşitli mekanlar yada salon tutup düğün yapanlar yanında sade törenleri tercih edenler de vardır.

Doğumdan bir süre sonra sünnet ettirme de oldukça yaygındır. Giderek sünnetçi yerine hastanede doktorlara yaptırılan sünnetler yaygınlık kazanmaktadır.

Sünnet yatağı ve Sünnet Tahtı:

Sünnet yatağının bulunduğu oda, gelin odası gibi süslenir, eğer sünnet evinde yoksa eş dosttan geleneksel örtüler, yaşmaklar, kilimler bulunur, yatağa süslü örtüler serilir ve çocuğun başucuna muhafaza içinde bir Kur’an asılır. Odaya gül suyu serpme ve nazara karşı dört bir yanını hocaya okutma da yaygın uygulamalardandır.

Tüm hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Parti | Eğlence | Özel Gün Organizasyonları

Kervan Organizasyon

Piknik Organizasyonu

Kervan Organizasyon

Süsleme Hizmetleri

Kervan Organizasyon

Kurumsal Organizasyonlar

Kervan Organizasyon

Sohbet Başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?