Kervan Organizasyon

Karnaval Yiyecekler

Karnaval Yiyecekler

Nostaljik sokak satıcıları olarak ta bilinen karnaval yiyeceklerin, davet ve etkinliklerinizde, davetlilere ücretsiz olarak ikram edilmesi, çocuklar kadar yetişkinlerinde damaklarında hoş bir tat bırakacaktır.

Kostümlü dağıtıcıları tarafından standalar veya arabalarda dağıtılan bu ikramların çocuklar kadar yetişkinlerinde ilgisini çektiğini belirtmek isteriz.

Şirketimiz, davet ve etkinliklerinizde, hijyen ve sağlık kurallarından ödün vermeden karnaval yiyecekler hizmeti sunmaktadır.

Kostümlü kişiler tarafından ücretsiz dağıtılan karnaval yiyeceklerin bir diğer adı da animasyon yiyeceklerdir.

Nostaljik yiyeceklerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Pamuk şekeri arabası: Pamuk şekeri makinesi ile elde edilen pamuk şekeri tahta çıtalara sarılarak, çocuk-yetişkin isteyen herkese kostümlü eleman tarafından dağıtılır.

Popcorn, Patlamış mısır arabası: Patlamış mısır makinesi ile mısırlar taze-taze patlatılarak dağıtılır. Popcorn kutuları ile kostümlü elemanı tarafından ücretsiz olarak ikram edilir.

Macuncu: Çeşitli baharatlar ve şifalı otlardan oluşan geleneksel bir tatlı türüdür Osmanlı Macunu. Etkinliklerde minikler kadar büyüklerin de ilgiyle tadacağı tatlı ikramıdır. Kostümlü eleman tarafından tahta çubuklara sarılarak dağıtılır.

Osmanlı şerbetçisi: Şerbet güğümünde kostümlü şerbetçi tarafından bardaklarla ikram edilir. Osmanlı şerbeti, demirhindi şerbeti, ve çeşitli meyve şerbetleri seçeneklerimiz mevcuttur.

Gözlemeci: Peynirli, patatesli, kıymalı gözleme çeşitleri organizasyonlarda Anadolu kadınlarının yöresel kıyafetleri ile pişirilip ikram edilir.

Kahveci güzeli: Cariye kostümü giymiş bayan eleman tarafından kahve arabasında pişirilen Türk kahveleri cezvelerden fincanlara aktarılarak tepsilerle dağıtılır.

Kestane arabası: Kestaneler kestane arabasında pişirilip taze ve sıcak bir şekilde dağıtılır.

Bozacı: Boza, darı irmiği, su ve şekerden üretilen bir kış içeceğidir. Bilinen en eski Türk içeceklerinden biridir. Organizasyonlarda kostümlü eleman tarafından ücretsiz dağıtılır.

Şıracı: Şıra, olgunlaşmış üzümlerden değişik usullerle elde edilir. Şıralar, şerbet güğümlerinde davetlilere ücretsiz olarak, kostümlü eleman tarafından dağıtılır.

Osmanlı Macuncusu: Baharatların karışımıyla elde edilen tarihi bir tatlımızdır. Çocuklar gibi yetişkinlerinde ilgisini çeker. Nostaljik kostümlü elemanlar tarafından ahşap çubuklara sarılarak dağıtılır.

Osmanlı Macunu diye bilinen şekerlemeleri organizasyonlarda ücretsiz olarak ikram etmekteyiz.

Genellikle Ramazan ayında hatıra gelen bu gelenek, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde büyük rağbet görmektedir.

Ancak Ramazan ayı haricinde de özellikle sünnet düğünü veya Osmanlı temalı organizasyonlarda Osmanlı Macunu Sokak Satıcısı konsepte uygun olmaktadır. 

Salepçi: Salep arabası ile yine kostümlü eleman tarafından taze ve sıcak olarak hazırlanıp ikram edilir. Ürünlerimiz özel arabalarında ve güğümlerde sınırsız olarak dağıtılır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tüm hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Gösteri | Palyaço | Animasyon Hizmetleri

Kervan Organizasyon

Mezuniyet Töreni Organizasyonu

Kervan Organizasyon

Parti | Eğlence | Özel Gün Organizasyonları

Kervan Organizasyon

Kurumsal Organizasyonlar

Kervan Organizasyon

Sohbet Başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?